Archiwa tagu: zawody

Zawody „Kowboje na Nartach”

Dnia 21 lutego br. o godzinie 15.00 na Stoku Relaks (ulica Obrońców Pokoju) w Karpaczu odbędą się Otwarte Międzynarodowe Zawody „Kowboje na Nartach”. W ramach zawodów ich uczestnicy wystartują w takich konkurencjach jak Slalom Gigant w kowbojskim stroju i z siodłem na plecach, łapanie byka na lasso oraz siodłanie konia na czas. Nie ma ograniczeń ilości zawodników oraz ograniczeń wiekowych, dlatego też w zawodach może wziąć udział każdy chętny.

Warunkiem, który trzeba spełnić, jest przebranie się w strój kowbojski lub strój indiański. Uczestnicy muszą też posiadać własny sprzęt narciarski, siodło można wypożyczyć na miejscu. Do uczestnictwa w zawodach upoważnia wniesienie opłaty w wysokości 30zł (w dniu zawodów, na miejscu). Należy pamiętać o ubezpieczeniu we własnym zakresie. Do udziału w zawodach można zgłosić się w dniu zawodów od godziny 14.00 lub wysyłając maila na adres palomino@western.com.pl Z kolei o godzinie 18.00 w miejscowości Ściegny niedaleko Karpacza odbędzie się Rodeo Show w krytej hali w Western City.

Kolej_linowa_Szrenica_II, fot. Wikipedia, autor Premia

Ski Retro Festiwal 2015 już niebawem!

Już jutro, tj. 24 stycznia o godzinie 12.00 rozpocznie się Ski Retro Festiwal 2015 w Szklarskiej Porębie. Jest to festiwal dedykowany zarówno młodszym jak i starszym miłośnikom sportów zimowych, jak sama nazwa wskazuje, sportów w stylu retro. Impreza potrwa od 24 stycznia do 15 marca. Organizatorami festiwalu są Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej, Towarzystwo Izerskie oraz Muzeum „Dom C.G. Hauptmannów”.

Pierwszym planowanym wydarzeniem będą zawody „Retro pod Szrenicą”. Wydarzenie to rozpocznie się o godzinie 12.00 przemarszem uczestników zawodów ze Skwerku Radiowej Trójki (ulica 1 Maja) na ulicę Turystyczną. Organizatorzy gorąco zachęcają do przebrania się w stylu retro i zabrania ze sobą sprzętów sportowych, oczywiście w stylu retro!

Zawody odbędą się przy Dolnej Stacji Kolei Linowej SkiArena Szrenica. Nie zabraknie takich konkurencji sportowych jak między innymi slalom, skoki narciarskie oraz zjazd równoległy (w parze). W dniu 24 stycznia na przybyłych czekać będzie całe mnóstwo atrakcji i niespodzianek, w tym liczne atrakcje na stoku dla najmłodszych uczestników imprezy. O godzinie 17.00 odbędzie się wspaniała wspólna biesiada, będzie nie tylko muzyka z lat 20. i 30. minionego wieku, ale także przysmaki wykonane wedle przepisów pochodzących z tego okresu. Ciekawym wydarzeniem będzie również kiermasz z gadżetami retro. Będzie można nie tylko oglądać stare eksponaty, ale także wymieniać się i kupować retro perełki. Każdy, kto ma coś ciekawego do pokazania, proszony jest o zabranie tego ze sobą.

Z kolei w dniach 29 stycznia oraz 26 lutego będzie można obejrzeć filmy w klimacie retro, których projekcja odbędzie się w Hotelu Bossa Nova, w tamach Kina na Wysokości. W dniach od 13 lutego do 15 marca wspomniane Muzeum Dom C.G. Hauptmannów zaprasza na wystawę zatytułowaną „Od Jesionu do Karbonu – historia narciarstwa w Szklarskiej Porębie”. W ramach tegorocznego festiwalu kolejne interesujące wydarzenie odbędzie się 7 lutego, a będzie to Bal Retro w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada. 7 marca natomiast na Orlu odbędzie się Izerski Bieg Retro.