Archiwa tagu: nocleg

attention-35061_640, fot. pixabaycom

Uwaga na „wirtualne obiekty hotelarskie” w Karpaczu!

O tym, że co jakiś czas pojawiają się w sieci oferty noclegowe nieistniejących w rzeczywistości hoteli, pensjonatów i innych obiektów tego rodzaju, wiadomo już od bardzo dawna. Dlatego też wybierając obiekt noclegowy za pośrednictwem Internetu, warto zachować szczególną ostrożność. Ostatnio w sieci można zobaczyć także oferty obiektów znajdujących się rzekomo na terenie Karpacza.

W celu uniknięcia niepotrzebnych nieprzyjemności warto poznać wykaz obiektów, które działają legalnie na obszarze Gminy Karpacz. Wykaz ten jest dostępny w zakładce Noclegi na oficjalnej stronie miasta Karpacz. Należy pamiętać również o tym, iż wszystkie legalnie działające obiekty w Karpaczu posiadają tabliczkę z numerem ewidencyjnym, napisem „usługi hotelarskie” oraz herbem Karpacza. Jest to wynik ujednolicenia systemu oznakowania obiektów o przeznaczeniu hotelarskim.

Osoby świadczące usługi hotelarskie w sposób legalny powinny znajdować się w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, dlatego też w prosty sposób można sprawdzić, czy dana osoba i obiekt naprawdę istnieją i działają zgodnie z prawem. W tym celu wystarczy wejść na stronę www.firma.gov.pl (zakładka „baza przedsiębiorców”). Sprawdzenie potencjalnego miejsca noclegu i jego właściciela zajmie zaledwie chwilę i może zaoszczędzić wielu przykrości i rozczarowań.