Archiwa tagu: Karkonoski Park Narodowy

600px-Karkonoski_Park_Narodowy-logo, fot. Wikipedia, autor Karkonoski Park Narodowy

„Ferie Z Karkonoskim Parkiem Narodowym 2015” już trwają!

W dniach od 19 do 30 stycznia Karkonoski Park Narodowy gorąco zaprasza wszystkie dzieci i młodzież w wieku od 5 do 17 lat na „FERIE Z Karkonoskim Parkiem Narodowym 2015” do Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej KPN przy ulicy Okrzei 28 w Szklarskiej Porębie. Zajęcia będą się odbywać we wtorki, środy oraz czwartki, w godzinach od 10.00 do 13.00. Zajęcia są całkowicie bezpłatne (aby odbyły się, musi zebrać się grupa przynajmniej 5 uczestników). Oferta KPN skierowana jest wyłącznie do osób indywidualnych, nie dotyczy grup zorganizowanych. Chętni proszeni są o kontakt pon nr telefonu 75 717 21 24.

Jakie atrakcje przewidziane są w programie? Przede wszystkim organizowane będą górskie wędrówki, między innymi wprawy na rakietach śnieżnych. Uczestnicy wypraw dowiedzą się jak posługiwać się kompasem oraz mapą, jak tropić zwierzęta, poznają podstawy udzielania pierwszej pomocy oraz zasady bezpiecznego poruszania się po górach. Kolejną atrakcją będą obserwacje przyrody. Uczestnicy nauczą się obsługiwać lupy obserwacyjne, mikroskopy, lunety i lornetki. Nie zabraknie ciekawych zadań badawczych oraz filmów przyrodniczych. Planowane jest także zorganizowanie wystawy prac plastycznych wykonanych przez uczestników ferii w dowolnych technikach. Dużym zainteresowaniem z całą pewnością cieszyć się będzie tworzenie mapy przyrodniczej skarbów z najbardziej okolicy i oczywiście konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Poland,_Szklarki_waterfall, fot. Wikipedia, przesłane przez użytkownika Merlin

Ile zapłacimy za atrakcje w Karpaczu?

Osoby zainteresowane ciekawym i aktywnym spędzeniem czasu w Karpaczu i okolicy z całą pewnością przed wyjazdem chętnie poznałyby najważniejsze atrakcje, ich ceny, godziny otwarcia. Poniżej przedstawiamy takie właśnie zestawienie najciekawszych propozycji.

Jedną z większych i bardziej znanych atrakcji Karpacza jest Kościółek Wang zwany także Świątynią Wang. Znajduje się on przy ulicy Na Śnieżkę 8. Atrakcję można zwiedzać od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 18.00 (od 15 kwietnia do 31 października), od 9.00 do 17.00 (od 1 listopada do 14 kwietnia) oraz w niedziele od godziny 11.30. Bilet wstępu na plac i do kościółka kosztuje 8zł normalny, 5zł dzieci do 6. roku życia, 5zł studenci, renciści i emeryci. Wstęp na sam plac kosztuje 1zł/każdy. Chcąc zrobić zdjęcie lub nakręcić film na kamerze, należy dodatkowo zapłacić 5zł.

Kolejną ciekawą propozycją są Miejskie Muzeum Zabawek przy ulicy Kolejowej 3 oraz Muzeum Sportu i Turystyki przy ulicy Kopernika 2. Miejskie Muzeum Zabawek czynne jest od wtorku do piątku, w godzinach od 9.00 do 17.00, w soboty i niedziele od 10.00 do 18.00. Bilet normalny kosztuje 10zł, ulgowy 5zł. Muzeum Sportu i Turystyki czynne jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 17.00, bilet normalny kosztuje 6zł, ulgowy 4zł.

Wyjątkowym, wartym odwiedzenia miejscem są Karkonoskie Tajemnice. W obiekcie tym można bardzo wiele dowiedzieć się o historii Karkonoszy, poznać liczne podania i legendy, odkryć niezwykłą magię… Karkonoskie Tajemnice mieszczą się przy ulicy Mickiewicza 1a. Obiekt można odwiedzać codziennie, w godzinach od 10.00 do 18.00. Bilet normalny kosztuje 19zł, ulgowy 15zł, dla grup zorganizowanych 12zł/osoba.

Następne atrakcje to Park Bajek (ulica Wilcza 2, czynne codziennie od 10.00 do 18.00, bilet normalny 10zł, dzieci 8zł), Interaktywna Wystawa Klocków Lego (ulica Konstytucji 3 Maja 24, czynne codziennie od 10.00 do 18.00, bilet normalny 12zł, ulgowy 8zł, dzieci do 3 lat za darmo), Dino Świat (ulica Sarnia, czynne w lipcu i sierpniu od 10.00 do 18.00, bilet normalny 7zł, ulgowy 5zł).

Warto oczywiście zwiedzić także Karkonoski Park Narodowy, w którym nie brakuje atrakcji i oczywiście przepięknych widoków. Opłata za bilet jednodniowy wynosi 5zł normalny/2,50zł ulgowy, bilet trzydniowy 12zł normalny/6zł ulgowy, siedmiodniowy 24zł normalny/12zł ulgowy.

Kolejne atrakcje są całkowicie bezpłatne.

Warto odwiedzić kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (ulica Konstytucji 3 Maja 44), kościół Serca Pana Jezusa (ulica Konstytucji 3 Maja 35), Zaporę na Łomnicy (znajduje się przy ulicy Konstytucji 3 Maja), Dziki Wodospad znajdujący się przy wyciągu krzesełkowym „Na Kopę”, Krucze Skały niedaleko ulic Skalnej i Wilczej, Skwer Śladów Zdobywców (ulica Konstytucji 3 Maja 54), Młynek Miłości (ulica Karkonoska 53), Domek Myśliwski
(ulica Na Śnieżkę, czynne od wtorku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 16.00).

Następna ciekawa propozycja to odwiedzenie Centrum Informacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego mieszczącego się przy ulicy Leśnej 9. Od maja do sierpnia, od wtorku do niedzieli, w godzinach od 9.00 do 17.00 można zwiedzać ekspozycję geologiczno-geomorfologiczną, ogród ziół i krzewów karkonoskich, Domek Laboranta. W pozostałych miesiącach Centrum czynne jest od 9.00 do 16.00 (w grudniu do 15.00).