Szusowanie po polskiej i czeskiej stronie

Szusowanie po czeskiej i polskiej stronie jest możliwe i łatwe

Stare Mesto, Stowarzyszenie Gmin Orlicko oraz Stronie Śląskie od 2013 roku wspólnie prowadzą projekt pt. „Jazda na nartach biegowych w obrębie Kralickiego Sneznika-Śnieżnika-Gór Bialskich”.

Projekty są dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki pieniądzom z tego projektu finansowane jest utrzymanie tras narciarskich.  Najlepsze miejsca dla narciarzy to Bielice, Nowa Morawa, Kamienica, Bolesławów, Kletno, Janowa Góra i Sienna. W PTTK i Urzędzie Miejskim w Stroniu Śląskim pobrać można mapy dla narciarzy. Dzięki nim korzystanie z tras jest łatwe i nie sprawia najmniejszych trudności. Wykorzystanie unijnych funduszy na wspieranie sportu ma sens i jest jak najbardziej racjonalne.

Współpraca polsko-czeska przynosi liczne korzyści. Transgraniczne projekty mają duże znaczenie dla mieszkańców obu stron pogranicza.

Zima w Zieleńcu trwa

Zima w Zieleńcu trwa nadal

Podobnie w całych Sudetach  – śniegu w górach jest sporo i można uprawiać narty. Nadal jest 55-110 centymetrów śniegu. Sezon narciarski powinien potrwać do połowy kwietnia. Nawet podczas Świąt Wielkanocnych można szusować na nartach.  Turyści mają do dyspozycji 24 wyciągi, 21 kilometrów tras oraz 14 kilometrów nartostrad czynnych do godziny 22.00 i dobrze oświetlonych. Trasy są znakomicie utrzymane. W sezonie 2014/2015 uruchomiono kolej kanapowo-gondolową.

Zamiast siedzieć w domu przed telewizorem warto wybrać się w góry i szusować na nartach. Zdrowo, aktywnie oraz interesująco.

 

 

 

 

Mistrzostwa Dolnego Śląska w narciarstwie biegowym

Amatorzy mogą biegać na nartach

W połowie marca w Zieleńcu na Dolnym Śląsku zorganizowane zostaną Mistrzostwa Amatorów Dolnego Śląska w narciarstwie biegowym. Wydarzenie to spopularyzuje narciarstwo biegowe. Zima w Zieleńcu trwa nadal, a Dolnoślązacy kochają uprawiać ten sport. Bieg potrwa dwa dni – od 14 do 15 marca 2015 roku. Trasa biegu prowadzić będzie od „Kamienia” do Masarikowej Chaty. Będzie to bieg stylem klasycznym. W zawodach wystąpią dorośli, dzieci i młodzież – wydarzenie to ma rodzinny charakter. Trasa biegu będzie miała 10 kilometrów. Rodzina w składzie trzech osób pobiegnie na dystansie trzech kilometrów.

Warto w zdrowy sposób spędzić najbliższy weekend – zdrowie, świeże powietrze oraz ruch mają dobroczynny wpływ na każdy organizm.

Kolejkowe atrakcje

Kolejkowo pokaże piękny świat

Na Dworcu Świebodzkim pojawił się świat kolei. Można tutaj obejrzeć makietę pokazującą kolej, a dokładnie 9 pociągów, 40 wagonów, 103 budynki, 640 figurek ludzi i zwierząt, do tego tunele i akweny wodne.  Dorośli i dzieci spędzić mogą czas atrakcyjnie oraz ciekawie, podziwiając pociągi oraz dodatkowe atrakcje.

Kolejkowo udostępnia swoje atrakcje od godziny 10.00 do 18.00. Na stronie www.kolejkowo.pl zawarte są wszelkie informacje o wystawie i cena biletów.

Kolejkowo
Wrocław Dworzec Świebodzki
pl. Orląt Lwowskich 20B
tel. 533 499 355

36. Przegląd Piosenki Aktorskiej

36. Przegląd Piosenki Aktorskiej odbędzie się w drugiej połowie marca we Wrocławiu. Od 20 do 29 marca br. wielbiciele piosenki aktorskie j będą mogli wysłuchać i obejrzeć spektakle, koncerty i zachwycać się szczególnie Galą i Finałem tego historycznego już wydarzenia kulturalnego.

Artyści z Włoch, Brazylii, Francji, Ameryki pojawią się na scenie podczas 36 PPA.  W ramach nurtu off odbędzie się dwanaście spektakli. Koncertom towarzyszyć będą dyskusje i debaty na temat kultury.  Zaprezentowane zostaną także cztery muzyczne filmy. Ogółem widzowie zobaczą ponad trzydzieści interesujących spektakli teatralno-muzycznych.

Ryszard Kaja zaprojektował plakat tego wydarzenia, który przedstawia indyka z głową dudka, stojącego w trampkach i z mikrofonem na scenie, oświetlonego rzęsiście światłem jupiterów.