Niecodzienne walentynki w Muzeum Papiernictwa

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju (ulica Kłodzka 42) gorąco zaprasza na niecodzienne wydarzenie pod hasłem „Walentynki w Muzeum Papiernictwa – lubię to!”. Jest to jednak wydarzenie nie tylko dla „zakochanych”, ale dla wszystkich tych, którzy kochają, lubią, przyjaźnią się z kimś i właśnie temu komuś chcieliby to okazać. W jaki sposób? Muzeum proponuje wspólne odciśnięcie dłoni w masie papierniczej. Taka wyjątkowa „kartka walentynkowa” na pewno będzie niezapomnianym prezentem. Będzie można wziąć udział w warsztatach walentynkowych (ostatnie rozpoczną się o godzinie 17.00). Uczestnicy warsztatów wykonywać będą kartkę, jak przystało na walentynki, w kształcie serca.

Zawody „Kowboje na Nartach”

Dnia 21 lutego br. o godzinie 15.00 na Stoku Relaks (ulica Obrońców Pokoju) w Karpaczu odbędą się Otwarte Międzynarodowe Zawody „Kowboje na Nartach”. W ramach zawodów ich uczestnicy wystartują w takich konkurencjach jak Slalom Gigant w kowbojskim stroju i z siodłem na plecach, łapanie byka na lasso oraz siodłanie konia na czas. Nie ma ograniczeń ilości zawodników oraz ograniczeń wiekowych, dlatego też w zawodach może wziąć udział każdy chętny.

Warunkiem, który trzeba spełnić, jest przebranie się w strój kowbojski lub strój indiański. Uczestnicy muszą też posiadać własny sprzęt narciarski, siodło można wypożyczyć na miejscu. Do uczestnictwa w zawodach upoważnia wniesienie opłaty w wysokości 30zł (w dniu zawodów, na miejscu). Należy pamiętać o ubezpieczeniu we własnym zakresie. Do udziału w zawodach można zgłosić się w dniu zawodów od godziny 14.00 lub wysyłając maila na adres palomino@western.com.pl Z kolei o godzinie 18.00 w miejscowości Ściegny niedaleko Karpacza odbędzie się Rodeo Show w krytej hali w Western City.

I Ultramaraton Hrabstwa Kłodzkiego 2015 już niebawem!

W dniu 14 lutego br. odbędzie się I Ultramaraton Hrabstwa Kłodzkiego. Bieg ten zorganizowany będzie z inicjatywy Stowarzyszenia Razem. Ultramaraton będzie miał długość 68,5 kilometra, a jego trasa została wyznaczona na szlakach turystycznych oraz drogach w pięciu Gminach. Będzie on przebiegał przez takie miejscowości jak Duszniki Zdrój, Kudowa Zdrój, Radków, Polanica-Zdrój, Szczytna, Duszniki Zdrój.

Wydarzenie to widnieje na liście biegów kwalifikacyjnych do Biegu Ultra Granią Tatr (planowany na 15 sierpnia br.). W związku z tym, ukończywszy Ultramaraton Hrabstwa Kłodzkiego można otrzymać jeden punkt z trzech, jakie potrzebne są aby wziąć udział w Biegu Ultra Granią Tatr.

cold-20408_640, fot. pixabaycom

Mistrzostwa Polski w rzeźbie ze Śniegu „Śniegolepy 2015”

Dnia 14 lutego w godzinach od 10.00 do 16.00 na Skwerze Radiowej „Trójki” w Szklarskiej Porębie odbędą się jedyne i niepowtarzalne Mistrzostwa Polski w rzeźbie ze Śniegu – Śniegolepy 2015. Imprezie patronuje Program III Polskiego Radia. Rzeźbić w śniegu będą zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Zakwalifikowane zostaną cztery amatorskie drużyny, których zadaniem będzie wyrzeźbienie w śniegu (wymiary 1,5m x1,5m x 1,5m) rzeźby wedle uprzednio przedstawionego projektu. Z kolei profesjonaliści będą rzeźbić w trzymetrowych blokach śnieżnych (temat wcześniej zadany).

Nie zabraknie także takich atrakcji jak pokaz rzeźbienia w lodzie (artyści z ICE ART), odbędą się warsztaty walentynkowe i warsztaty rzeźbienia w lodzie. Na koniec konkursu rzeźby zostaną podświetlone światłem LED. Nie będzie to jednak koniec atrakcji tego dnia. Już o 18.00 w Rodzinnym Parku Rozrywki „Esplanada” odbędzie się Trójkowa Walentynkowa Dyskoteka, a o 19.00 koncert zespołu Galaxy Dust. O godzinie 19.30 nastąpi zakończenie Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu i odbędzie się wręczenie nagród, a następnie pokaz sztucznych ogni.