Mistrzostwa Dolnego Śląska w Biathlonie Puchar Polski w Szklarskiej Porębie

Już w sobotę 27 grudnia o godzinie 8.00 rozpoczną się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Biathlonie Puchar Polski. Wydarzenie odbędzie się w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach. Na Mistrzostwa zaprasza organizator wydarzenia, Polski Związek Biathlonu. Szczegółowych informacji dot. wydarzenia można zasięgnąć na oficjalnej stronie PZB.

images, fot. pixabay.com

Kto stworzy najpiękniejszą bombkę?

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie oraz lokalna społeczność Osiedla Huty gorąco zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą bombkę. Wykonane bombki wraz z danymi osobowymi można dostarczać do Przedszkola nr 2 (Osiedle Huty) jeszcze do 12 grudnia. Bombki można wykonać w dowolnej technice, jedynym warunkiem konkursu jest to, aby bombka nawiązywała do tradycji regionu.

Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony 13 grudnia, w czasie „Świątecznego spotkania” mieszkańców Huty, które rozpocznie się o godzinie 15.00. Zostaną przyznane również trzy wyróżnienia. Wszelkie informacje dot. konkursu udzielane są przez MOPS (tel. 757172146 wew.118) oraz Przedszkole nr 2 (tel. 757172716). Podczas spotkania na jego uczestników czekają także takie atrakcje jak między innymi tworzenie szopki, warsztaty ze zdobienia bombek oraz świeczek za pomocą metody decoupage, warsztaty z robienia świątecznych stroików i wiele innych.

źródło Oficjalna strona Szklarskiej Poręby

Granitowy głaz na Skwerze Obrońców Granic

W centrum Szklarskiej Poręby mieści się plac, któremu nadano nową nazwę – Skwer Obrońców Granic. Po oficjalnym nadaniu nazwy na placu stanął granitowy głaz wydobyty z miejscowej kopalni. W następnych miesiącach będzie on zmieniał swój wygląd, a w ostatecznym kształcie będzie można go podziwiać w maju przyszłego roku. Obelisk będzie upamiętniał żołnierzy Wojska Ochrony Pogranicza. Wykonanie rzeźby zlecono artyście-rzeźbiarzowi, Maciejowi Wokanowi.

W głazie zostanie wykuty znak graniczny (kopia znaku wyznaczającego południową granicę kraju), znajdzie się tam również mosiężna tablica, na której będzie widniał napis „Pamięci Żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza w 70 Rocznicę Służby Granicznej Przez Wojsko Polskie”. Inicjatorem postawienia obelisku dla upamiętnienia żołnierzy jest Zygmunt Pieter.